Kokio amžiaus vaikams teikiama ikimokyklinio ugdymo programa?
Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikams nuo gimimo iki 5 metų.
Kokios švietimo įstaigos vykdo ikimokyklinio ugdymo programą?
Ikimokyklinio ugdymo programą Kaune vykdo lopšeliai-darželiai, vaikų darželiai, taip pat kai kurios bendrojo ugdymo mokyklos, kurių sąrašo reikėtų teirautis Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje.
Kaip vaikai priimami į ikimokyklinio ugdymo grupes?
Priėmimo tvarka nustatyta Kauno miesto savivaldybės tarybos. Priimant vaikus taikomi bendri priėmimo į ikimokyklines grupes principai.
Ką turi daryti tėvai (globėjai), norintys pradėti leisti vaiką į darželį?
Pirmiausia – pateikti PRAŠYMĄ:
• bet kurios Kauno švietimo įstaigos darbuotojui, atsakingam už vaikų priėmimo į grupes duomenų tvarkymą;
• elektroniniu būdu Kauno miesto savivaldybės paslaugų portale https://i-darzeli.kaunas.lt.
Prašyme nurodoma:
• vaiko vardas, pavardė, asmens kodas, deklaruota gyvenamoji vieta;
• pageidaujama lankyti švietimo įstaiga (nurodyti ne daugiau kaip dvi alternatyvas);
• tų mokslo metų, kuriais pageidaujama lankyti švietimo įstaigos grupę, pradžia – rugsėjo 1 d. (dėl svarbių priežasčių tėvai (įtėviai, globėjai) gali prašyti pakeisti prašyme nurodytą datą, nuo kurios pageidaujama lankyti švietimo įstaigos grupę). Jeigu švietimo įstaigoje yra laisvų vietų, registruoti galima ir ne nuo mokslo metų pradžios;
• duomenys apie pirmenybę priimant vaiką į švietimo įstaigą;
• duomenys apie tėvus (įtėvius, globėjus).
Prašymas neregistruojamas, jeigu jame pateikti ne visi ar neteisingi duomenys.
Vaiko priėmimas į švietimo įstaigos grupę įforminamas vieno iš tėvų (globėjų) ir švietimo įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens pasirašyta ugdymo sutartimi.
Atvedę vaiką į grupę, tėvai (globėjai) pateikia švietimo įstaigos direktoriui nustatytos formos vaiko sveikatos pažymėjimą.
Kokios pagrindinės eilių sudarymo nuostatos?
Priimant vaikus į grupes laikomasi eiliškumo pagal tėvų (globėjų) prašymo registravimo datą ir laiką principo.
Pirmenybė suteikiama:
• vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią švietimo įstaigą;
• rotuojamo (perkeliamo) kario vaikas, pasiūlytas Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus (karys rotuojamas (perkeliamas) iš kitos savivaldybės į Savivaldybę);
• vaikams, kuriems reikalinga nuolatinės asmens sveikatos priežiūros paslauga (galioja švietimo įstaigose, kuriose teikiama tokia paslauga);
• vaikams, kuriems reikalinga nuolatinės asmens sveikatos priežiūros paslauga ir nuolatinė slauga (galioja švietimo įstaigose, kuriose teikiama tokia paslauga);
• vaikams, kuriems paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu;
• įvaikintiems arba globojamiems vaikams;
• prieglobsčio prašytojų vaikams, pasiūlytiems Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus;
• vaikams, kuriems nustatytas neįgalumas ar žymūs vystymosi sutrikimai (sutrikęs intelektas, autizmas, aklumas ar silpnaregystė iki 0,3, kurtumas ar neprigirdimumas 41 dB, cerebrinis paralyžius ar kitas labai žymus judesio ir padėties sutrikimas) (pateikiama Pedagoginės psichologinės tarnybos rekomendacija ar gydytojų konsultacinės komisijos išvada);
• vaikams iš socialiai remtinų šeimų;
• vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų;
• vaikams iš Savivaldybės iniciatyva likviduotos švietimo įstaigos.
Vadovaujamasi nuostata, kad vaiko ir jo tėvų (įtėvių, globėjų) deklaruota gyvenamoji vieta turi būti Kauno mieste (išskyrus rotuojamų (perkeliamų) karių ir prieglobsčio prašytojų vaikams).
Pirmiausia į eilę įtraukiami vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią švietimo įstaigą, rotuojamų (perkeliamų) karių vaikai, kuriems reikalinga nuolatinės asmens sveikatos priežiūros paslauga, taip pat ir nuolatinė slauga, kuriems paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas. Toliau eilė sudaroma taip: į eilę įtraukiama po vieną vaiką, turintį kitų rūšių pirmenybę, ir vaiką, neturintį pirmenybės.
Grupės sudaromos mokslo metams iki kiekvienų metų birželio 1 d., nors prašymus tėvai (globėjai) gali pateikti bet kuriuo metų laiku.
Kiek vaikų gali būti grupėje?
Lopšelio grupėje negali būti daugiau kaip 15 vaikų, darželio – ne daugiau kaip 20 vaikų.
Kiek reikia mokėti už darželį?
Mokesčio tvarka nustatyta Kauno miesto savivaldybės tarybos. Joje yra numatytos ir mokėjimo lengvatos.
Tėvams (globėjams) leidžiama:
• ne trumpiau kaip mėnesiui pasirinkti maitinimų skaičių ir mokėti mokestį pagal tai, kiek valandų per dieną vaikas praleidžia įstaigoje, su sąlyga, kad vaikas bus maitinamas kas 3,5 valandos;
• atsisakyti maitinimo paslaugų, jeigu vaikas švietimo įstaigoje praleidžia ne ilgiau kaip 4 val. per dieną.
Yra nustatytas 0,58 Eur mokestis už ugdymo sąlygų tenkinimą (edukacinių erdvių įrengimui, bendro naudojimo ugdymo priemonėms, turtui įsigyti, darbuotojų darbo užmokesčiui skirtos išlaidos) už kiekvieną vaiko lankytą ir nelankytą nepateisintą dieną.
Kaune gyvenamosios vietos nedeklaravusiems šis mokestis yra 9,20 Eur per dieną.
Tėvai (globėjai) aprūpina vaiką individualiomis ugdymosi priemonėmis, kurių sąrašą pateikia švietimo įstaiga, atsižvelgdama į ikimokyklinio ugdymo programos įgyvendinimo ypatumus.
Švietimo įstaigos turi paramos gavėjo statusą, todėl tėvai ar kiti suinteresuoti asmenys gali savanoriškai paremti švietimo įstaigą.
Taip pat įstaigos turi teisę steigti įstaigos rėmimo fondus. Tokiu būdu tėvai ar kiti suinteresuoti asmenys gali savanoriškai paremti švietimo įstaigą.
Kas nustato ikimokyklinio ugdymo grupių darbo laiką?
Grupių veiklos trukmę kasmet tvirtina Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas. Paprastai atsižvelgiama į tai, kokie yra šeimų poreikiai bei Kauno miesto savivaldybės finansinės galimybės. Daugumos grupių veiklos trukmė yra 10,5 arba 12 valandų per dieną.