2026 m. balandžio 1-30 d. Kauno lopšelyje – darželyje „Gandriukas“ vyko projektas „Žaidimai vaidybos kontekste“. Mokytojos kartu su vaikais ir tėvais skaitė mėgstamiausias pasakas, diskutavo, kalbėjosi apie veikėjus, juos ištikusius nuotykius. Kiekviena grupė vaidino išsirinktą pasaką grupės draugams bei kitų grupių vaikams. Keliaudami vieni pas kitus, jaunieji aktoriai vaidino pasakas: „Dangus griūva“, „Ropė“, „Tigriuko nuotykiai“, „Trys paršeliai“, „Vilkas ir septyni ožiukai“, „Katulis ir pykčio maišelis“. Vaikai ruošėsi Šv. Velykoms, kartu su Velykų Bobute ir kiškučiais dalyvavo gražiausio ir greičiausio margučio varžytuvėse. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai vyko į Kauno miesto kamerinį teatrą, dalyvavo edukacijoje „Pažink teatrą iš vidaus“. Projekto metu ugdytiniai mokėsi kurti ir perteikti įvairias situacijas, geriau pažinti emocijas, jas reikšti bei suprasti kitų jausmus. Lavėjo vaikų kalbiniai gebėjimai, stiprėjo drąsa kalbėti prieš kitus bei pasitikėjimas savimi. Dalyvaudami bendrose vaidybinėse veiklose, vaikai ugdė bendravimo, bendradarbiavimo gebėjimus bei socialinius įgūdžius. Projektą vainikavo premjeros: darželio bendruomenės spektaklis pagal Gregoire Mabire ir Sonia Cauder knygą „Na ir kas?“ ir vaikų spektaklis pagal šiuolaikiniams laikams pritaikytą lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“.
































































































